in

Kedi Oyunları

Kaç Oyun Ömür Boyu Kedi Oyunları Gibi?

Ömür boyu oynanabilen kaç çeşit oyun vardır? Kedi Oyunları gibi? Çocukluk zamanlarımızdaki kadar zevk aldığımız ve bir o kadar mutlu olduğumuz.

Kedi Oyunları Gibi Onlarca Oyun

Çocukken oynadığımız oyunların hazzı hatıralarımızda kaldı. Toplanıp oynadığımız saklambaç, misket, çelik çomak, köşe kapmaca, körebe, tavşan kaç tazı tut, bezirganbaşı, yakan top, istop. Hemen aklıma geliverenler. Herkesin kendisi için mücadele ettiği oyunlar da vardı. Beş taş, çizgi, monopoli, çöp çekme, yılan. Kimi oyunları ise yalnızca oyun arkadaşlarımızla oynardık onların bile haberi olmadan. Böcek uçurma, karıncalara şeker verme. Hele o kedi oyunları yok mu oyunların en sevimlisiydi.

bahce-kedi-oyunlari

Dersler biter oyun vakti başlardı. Acıkınca salça sürülmüş ekmek ucu ya da sana yağlı şekerli ekmek dilimi. Gece olmuş kimin umurunda. Hep bir oyunumuz eksik kalırdı oynayamadan eve giderdik. Çocuktuk işte.

Bahçeli Evde Büyümek

Bahçeli evde büyümenin karıdır kedi, köpek, tavuk beslemek. Ablamla bölüşürdük kedi yavrularını. Beslerdik ilgilenirdik hatta uyuturduk ayağımızda sallayarak. Biraz büyüyünce oyun arkadaşlarımız olurlardı. Güneş ışığını ayna ile duvara yansıtırdık. Ayna hareket ettikçe kedi yavrularının ışığı yakalamak için yaptıkları hareketler saatleri yutardı, zaman nasıl geçerdi anlaşılmaz.

Ömür Boyu Süren Oyunlar

Kaç çeşit oyun vardır ömür boyu oynanabilen. Daha iki gün önce ayna oyununu Haydut’la (benim kedi oğlum) oynadık.
Şüphesiz kedilerin insanlarla oynadığı oyunlar en masum en sempatik oyunlardır. Onların tüm amaçları biraz sevilmek, biraz dikkat çekmektir. Ya insanların oynadığı oyunlar. İşte ona ne akıl ne vicdan ne edep son verdiremiyor.

kedi-oyunları-ked-oyunu

Masum Kedi Oyunları

Tecrübeyle sabit. Nankör ve sinsi insanların, arkanızdan çevirdiği bin bir türlü oyunla açılmış, gönül yaralarınızın merhemidir kedi oyunları. Hep oynayın pişman olmayacaksınız.

Hikmet Akıncı Hanım’ın En Derin yazılarını okumaya devam edin. Derin bir hayvan sevgisine ulaşın…

Bu İçeriği Oylamak İstermisiniz?

Yazar Hikmet Akıncı

1967 yılında iskenderun'da doğdu. Edebiyat ve resim sanatlarına çocukluk yıllarından itibaren merak duydu. 2000 yılında profesyonel resim çalışmalarına başladı. 2007-2008 yılları kapsamında Sakarya Adapostası yerel gazetesinde köşe yazarlığı ve sanat sayfası koordinatörlüğü yaptı. 2012 yılında SAÜ GSF resim bölümünden mezun oldu. 4 kişisel ve bir çok karma sergiye katılım gerçekleştirdi. 2010 yılında Kültür Bakanlığının düzenlediği bir afiş yarışmasında mansiyon kazandı. Halen yenikent halk eğitim merkezi bünyesinde, ücretli öğretmen olarak, seah korucuk hastanesi erkek psikiyatri ve amatem kliniklerinde sanat eğitmeni olarak kurs veren Hikmet Akıncı iki kız çocuğu ve kedi oğlu Haydut'un annesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sağlıklı Köpek Nasıl Anlaşılır?

barf diyeti

Ev Yemeği mi Kuru Mama mı?