in

BayıldımBayıldım EğlendimEğlendim ŞaşkınımŞaşkınım ÜzüldümÜzüldüm TepkisizimTepkisizim Kızdım!Kızdım!

15 Fotoğrafla Birbirinden Güzel Albino Hayvanlar

Albinizm yada halk arasındaki adıyla Albino, insana yada hayvanlara soydan geçen bir metabolizma hastalığıdır. Genellikle bu hastalığı vucütlarında barındıranlara albinizm ya da albino denir. Bir wikipedia makalesinde Albino şu şekilde açıklanmaktadır;

Binlerce insanı ya da hayvanı etkileyen genetik bir bozukluk olan albinoluk renklenmeyi sağlayan melanin pigmenti yokluğu ya da azlığından kaynaklanır. Gözler, deri, saçlar ve bedenin öbür bölümlerini etkileyebilir. Akvaryum balıklarında da sık olarak görülmektedir.
Kaybak : Wikipedia

Genellikle hayvanlar alemi renklerden oluşmaktadır, doğaya baktığımızda birinden özel renklere bürünmüş kelebkler, kuşlar, sürüngenler görmemiz mümkündür. Fakat tamamen beyaz renkte doğan bu albino hayvanları görmemiz pek mümkün değildir, doğa bilimciler bu durumu renkleri yüzünden daha fazla görünebilir olan bu hayvanların diğer hayvanlardan daha fazla saklanma ihtiyacı duymalarına bağlamaktadır. Bugün sizler için doğada nadiren görebileceğiniz Albino hayvanlara bir kaç örnek göstermek istiyoruz. Bembeyaz ten renkleri, kürkleri ve pembe gözleri ile ilgi çeken bu hayvanların gerçekten muhteşem görüntüleri vardır. Gelin hep birlikte bu Albino hayvanlar alemine bir göz atalım.

Yunus Balığı

albino-yunus

Yılan

albino-yilan

Timsah

albino-timsah

Geyik

albino-ren-geyik

Midilli At

albino-midilli

Maymun

albino-maymun

Kurbağa

albino-kurbaga

Kaplumbağa

albino-kaplumbaga

Caretta Caretta

albino-kaplumbaga-1

Geyik Ailesi

albino-geyik-ailesi

Doberman

albino-doberman

Geyik

albino-boynuzsuz-geyik

Balina

albino-balina

Aslan

albino-aslan

Bir önceki makalemizde KÖPEKLERDE EHRLİCHİOSİS (Erlişya) ile ilgili detaylı bilgi sunduk. Bu yazıyıda okuyup paylaşmayı lütfen unutmayınız.

Bu İçeriği Oylamak İstermisiniz?

Yazar Kalista

Kalista, Pet Günlüğü için makaleler paylaşan 3 aylık bir Cane Corso yavrusu. Kalista'yı Facebook'ta ve Twitter'da takip etmeyi unutmayın.

Bir geri bildirim

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Erlişhia Köpek Burun Kanaması

Köpeklerde Ehrlichiosis (Erlişya)

20 Fotoğrafla Dünyanın En Eğlenceli ve En Sakar Köpekler Koleksiyonu