in

Ödül Mamalarıyla Mutlu Olan Hayvanlar

odul-mamasi

Hayatımızın vazgeçilmez arkadaşlarından biri olan hayvanları mutlu eden bazı şeyler vardır. Her evcil bir hayvanın kendine göre karakteri ve huyu vardır. Yani ne ile mutlu olacağını ancak onunla zaman geçirerek anlayabilirsiniz. Evcil hayvanlar genellikle sizinle vakit geçirmek isterler. Eğer onlarla zaman geçirmez veya oyun oynamazsanız size küser ve üzgün bir hale gelebilirler.

Ödül Mamalarıyla Mutlu Olan Hayvanlar

Bu nedenle günde en az iki veya üç saat evcil hayvanınızla vakit geçirmeniz gerekiyor. Ayrıca evcil hayvanın gerekli temel bakımlarını yapmanız gerekmektedir. Ödül mamalarıyla mutlu olan evcil hayvanları merak ediyorsanız aşağıdaki yazıları okuyarak öğrenebilirsiniz.

Kediler

Bize en iyi bir şekilde dost olmayı başaran evcil hayvan türlerinden bir tanesi kesinlikle kedilerdir. Onunla oyun oynayarak ödül maması verebilirsiniz. Bu onu çok mutlu bir hale getirmeyi başaracaktır. Günlük böyle bir oyun türü oynayarak kedinizle yeterince vakit geçirmiş ve onu mutlu bir hale getirmeyi başarmış olursunuz.

Kediler diğer evcil hayvanlara göre daha nazlı veya huysuz bir hale gelebilirler. Bu durumda onunla hemen oyun oynayıp kendisine bir ödül maması vermeniz gerekmektedir.

Köpekler

Köpekler kedilere göre daha çok oyun oynamayı sever. Bu sebeple köpeklerle daha fazla vakit geçirmeniz gerekecektir. Ayrıca köpekler ödül mamasına bayılırlar ve size daha çok bağlı bir hale gelebilirler. Bu sebeple günlük en az bir saat oyun oynamanız gerekmektedir. Kaliteli ödül mamalarını tercih etmelisiniz ki köpeğiniz daha sağlıklı olsun. Sadece siz köpekleri avutmakla yetinmezsiniz onlarda sizinle meşgul olabilirler. Yani köpeğiniz ile oyun oynamadığınız zaman o sizinle oyun oynamaya başlar.

Bu durum ise sizi daha mutlu bir duruma sokar. Kesinlikle köpekler kediler kadar küsmez ve sizin mutsuz ve halsiz olduğunuzu anlayışla kabullenirler.

Hamster

Dünyanın en tatlı evcil hayvanlarından biri olan hamsterlar sizinle kediler ve köpekler gibi oyun oynayabilirler. Hamsterlara göre olan ödül mamaları ile bu evcil hayvanların mutlu bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Kesinlikle kedi ve köpekten sonra en çok tercih edilen evcil hayvanlardan biridir hamsterlar. Sizde çeşitli Pet Shop mağazalarına giderek tatlı bir hamster ile arkadaşlık kurabilirsiniz.

Bu İçeriği Oylamak İstermisiniz?

Yazar Kalista

Kalista, Pet Günlüğü için makaleler paylaşan 3 aylık bir Cane Corso yavrusu. Kalista'yı Facebook'ta ve Twitter'da takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Dünyanın En Yaşlı Hayvanları

kutsal-hayvanlar

Hayvanlara Kutsallık Addeden Toplumlar