in

EğlendimEğlendim

20 Fotoğraf ile İçinizi Isıtacak Kedi Köpek Dostluğu

İnsan, hayvanlar arasındaki muhteşem iletişim ve dostluğunu gördüğü zaman bunlarmı insan yoksa bizmi hayvanız diye kendine sormadan edemiyor. Eğer evinizde kedi ve köpek besliyorsanız, beslemeyi düşünüyorsanız ve hatta bu ikisi asla bir arada yaşayamaz diyorsanız bu fotoğraflara mutlaka bakmanızı öneririz.

kedi köpek dostluğu
Kedi ve Köpek

Eğer kedi ve köpeği bir arada yaşatmaya karar verdiyseniz bunun için en önemli ve uygun dönem yavruluk dönemidir. Sosyalleşme döneminde olan köpek ve kedi yavruları etraflarını tanımaya en çok bu süre içinde açık oluyor. Bu yüzden yavru kedi ve yavru köpek dostluğu oldukça hızlı bir şekilde ve sorunsuz olarak gelişebiliyor. Yetişkin bir kedi ya da köpek, karşısına aniden getirilen yabancı bir canlıya karşı şüpheci ve tetikte oluyor.

Ayrıca kedi ve köpek arasında dostluk oluşması için onları bir araya getirmeden önce üzerlerinde kokuları olan eşyaları koklatmak birbirlerinin kokularını tanımaları için yararlı olacaktır. Bunun için köpeğin üzerinde yattığı battaniye, kedinin oyuncağı yada benzer eşyaları kullanabilirsiniz. Bunuda sevimli dostlarımızın fotoğraflarına bakmadan önce küçük bir bilgi olarak sizlerle paylaşmak istedik.

Toplumun genelinde bilinen kedi köpek düşmanlığı inancına inat bu yazımızda paylaştığımız 20 fotoğraf ile kedi köpek dostluğu nasıl olur örnekler sunduk. Kedi ve Köpek dostuluğuna verilen bu güzel örnekleri keyifle izleyin.

Bir önceki makalemizde kedi ve köpekler ne kadar süre susuz kalır adlı konuyu işledik. Sokak hayvanları düşünülerek hazırlanmış bu makaleyi sosyal medya profillerinizde paylaşarak lütfen sokak hayvanlarına destek olunuz.

Bu İçeriği Oylamak İstermisiniz?

Yazar Kalista

Kalista, Pet Günlüğü için makaleler paylaşan 3 aylık bir Cane Corso yavrusu. Kalista'yı Facebook'ta ve Twitter'da takip etmeyi unutmayın.

Bir geri bildirim

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kedi ve Köpekler Ne Kadar Aç ve Susuz Kalabilirler?

Kedi Halleri

Sadece Kedi Sahiplerinin Anlayabileceği 15 Durum