in

Kedi Oyunu Köpek Oyunu Çocukların Oyunu

çocuk oyunu köpek kedi

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde Davranış Bozuklukları Kliniği yöneticiliği de yapan İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç.Dr.Ebru YALÇIN çocukları ve hayvanları çok seviyor. Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amaçlı bir çok çalışmaya katılan Doç.Dr.Ebru YALÇIN ilgi çekecek bir çalışmaya imza attı. Kedi Oyunu Köpek Oyunu arayanlar için Projelendirip çocukların çok seveceği bir oyun hazırladı. Hazırlanan bu oyun akıl oyunları akademisi kutu oyunları içinde hemen yerini aldı, oyun imal edildi ve satışa sunuldu.

kedi oyunları köpek oyunları

Hayvan Sevmeyene Zararlı

Evet bu oyunun zararlı olduğu ortaya çıktı. Evlerinde, bahçelerinde hayvan bakmak istemeyen, sahiplendiği kedi ve köpeklerin bakımlarını ihmal eden, çocuklara merhamet aşılamak istemeyen aileler için zararlı. Bu oyunu oynayan çocuklar bir kedi veya köpeğin tüm ihtiyaçlarını öğreniyor. Kedi veya köpeğin ne zaman aşıya gitmesi gerektiğinden tutun psikolojik olarak etkilenebileceğine kadar çocuklar bu oyun sayesinde öğreniyorlar.

Kuru Oyun Kedi ve Köpek oyunları

3 Yaşından itibaren herkese hitap ediyor

Ebru hocamızın bu oyunu projelendirerek ve sonunda üretim safhasına geldiğini duyunca derhal bu oyundan bir şekilde temin ettim. 5 ve 6 yaşlarında Serra ve Nisa adında iki kızım var ve bu oyunun onlar için harika olacağını düşündüm. Kızlar oyunu ve kedili köpekli resimlerini görünce havaya uçtular. Tamda bu sırada 5 yaşındaki teyze kızları Esra’da kadroya katılınca 3 kişilik oyun için sağlam bir ekip kurulmuş oldu.

Oyunu bir taraftan öğrenmeye çalışıyoruz bir taraftan da oynamaya çalışıyoruz. Kızlar heyecanlı oyunun nasıl oynanacağını kitapçıktan okumama bile izin vermiyorlar. İlk önce oyunun 7 yaş ve üzeri olduğunu, 2 kişi ile oynandığını gördüm. Fakat küçük yaştakiler için bir yetişkin aracılığı ile oyunun çocuklarda eğlence bombası etkisini de ayrıca yazmışlar..

sevimli patiler köpek oyunu kedi oyunu

Kedi ve Köpek Bakımı ve Sağlığı

Bir kedi ve bir köpek Pulu klübelere yerleştirildi hemen oyuna başladık. Oyun kartları ile zar kullanmadan seçerek ilerlenebiliyorsunuz. İlerleme noktalarında size küçük notlar var. Bu notlarla kedinizin aşısını yaptırdınız mı? Veterinere git, sosyalizasyon merkezine ilerle, eğitime git, pansiyona bırak, barınağı ziyaret et gibi uyarılar alıyorsunuz. Oyun esnasında çocuklara bunların ne anlama geldiğini anlatmak zorundasınız zaten soru yağmuru ve meraktan rahat bırakmıyorlar sizi. Hele bilgi kartlarındaki çocuklara sorulan sorulan sorular harika..

Kedi Oyunu Köpek Oyunu Sevimli Patiler

Hayvan Sevgisi Hayvan Hakları

Oyunun en önemli özelliklerinden birisi sokakta yaşayan hayvanların durumlarının da konu edilmesi, barınak, rehabilitasyon merkezlerinin anlamları, hayvan hakları ile ilgili bilgiler vermesi. Çocuklar en sevdiği canlılar ile ilgili gerçek bilgileri ediniyorlar, onları nasıl koruyabilirler, nasıl sağlıkla ve huzurla yaşatabilirler öğreniyorlar. Çok başarılı bir oyun. Bahsettiğim gibi hayvan sevgisi aşılamak istemeyen aileleler için zararlı bir oyun. Doç.Dr.Ebru YALÇIN hocamızı bu başarılı çalışması için tebrik ediyorum. Kedi Oyunu Köpek Oyunu arayanlar Sevimli Patiler ismi ile internet üzerinden de temin edebiliyorsunuz. Şiddetle tavsiyemdir. Oyunu www.hayvanlaricinhersey.com adresinden temin edebilirsiniz.

Akıl Oyunları kedi köpek

Doç.Dr.Ebru Yalçın’ın köpeklerin psikolojisi bozulur mu adlı yazısını okumayı unutmayın. Okumak İçin Burayı tıklayınız.

Bu İçeriği Oylamak İstermisiniz?

Yazar Doç.Dr. Ebru YALÇIN

Uludağ üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde İç Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyeliği, Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde Davranış Bozuklukları Kliniği yöneticiliği yapmaktadır. Kedi ve köpeklerin davranış bozukluğu ve sindirim sistemi hastalıkları konuları uzmanlık alanıdır. Bir çok kongrede konferanslar vermekte, ulusal ve uluslararası bir çok kongrede düzenleme kurulunda görev yapmıştır. Lisans ve Lisansüstü düzeyde çok sayıda ders vermektedir. Bilimsel projeler ile birlikte ilköğretim okulları ile ilgli bir çok sayıda sosyal sorumluluk projesinde görev almış, 2014 Uludağ Üniversitesi Proje Ödülünü almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

köpeklerde zehirlenme

Kedilerde ve Köpeklerde Zehirlenme

petshop gerçeği

Petshop ve Hayvanseverler