in

Köpek Eğitim Merkezleri Doğru Yerler mi?

Köpek eğitim Merkezleri

Geçtiğimiz hafta İstanbul Genç Türkiye Şampiyonluğu sertifikası almaya hak kazanan Dilek uzunyoloğlu ve Border Collie ırkı köpeğimiz Adya başarı üstüne başarı ekliyor. Biz de Adya ve Dilek hanımı yakından takip ediyoruz. Dilek hanım genç yaşına rağmen kazandığı başarılar ile geleceğin güçlü eğitmenlerinden olacağı belirgin. Biz de tecrübesinden yararlanıp ona köpek eğitimi ile ilgili bazı sorular soracağız.

Dilek Uzunyoloğlu Köpek Eğitim Merkezleri

İlk sorumuz Köpek eğitim merkezleri ile ilgili. Bu merkezler doğru yerler mi? Eğitim sırasında depresyon yaşar mı? Eğitim bittikten sonra bizlere küsecek midir? Bu konuda bir çok endişelerimiz var. Eğitim merkezlerinde dayak yiyen köpek söylentileri, hatta internete görüntüleri düşen eğitim merkezlerinden sonra öğrenci velileri çok tedirgin.

Bir çocuğun okul seçimi, öğretmen seçimi sırasında ne hissediyorsak küçük dostlarımızın da eğitimleri sırasında aynı şeyleri yaşıyoruz. Bakalım dilek hanım bu konu ile ilgili neler söylemiş?

Köpek eğitim merkezleri doğru yerler mi?

Kendi bulunduğu yaşam koşulları içersinde nerede nasıl davranması gerektiğini bilen bir köpek, sahibine daha itaatkar olucaktır. Bunun nedeni ise yaşadığı çevreyi benimseyip sahibine itaat etmesi gerektiğini öğrenmesinden kaynaklıdır. Kendi yaşamı kendi koşullarında eğitilen her köpek yaşadığı çevreye daha iyi adapte olur ve nasıl davranması gerektiğini kavrar. Bunun içinde köpeğin sahibine çok iş düşüyor. Ancak bu davranış sorunlarını çözmeyi bilmediğiniz takdirde köpeğinizle beraber profesyonel bir eğitmenden yardım almanız kesinlikle şart!

Zaman ayıramıyorsanız, ve bahsettiğim gibi profesyonel bir yardım almak istiyorsanız köpek eğitim merkezleri bu konuda yardım alacağınız bir yer. Her ne kadar da köpek eğitim merkezi’nde eğitim alan köpeğinizin sonunda eve döneceğini ve aldığı eğitimi evde devam ettirmesi gerektirdiğini unutmayın.

Sizin Kurallarınızı Öğrenmeli

Sizin hayatınıza alacağınız bir köpek en fazla 20 yıl sizinle kalacaktır. Bu yüzden sizin ona kurallarınızı koymanız, hatalarını önlemeniz ve nasıl davranması gerektiğini uygun bir eğitimle öğretmeniz sizin kurallarınızı benimsemesine yardımcı olacak ve beraber daha uyumu düzenli bir hayat geçirmenize yardımcı olacaktır.

Unutmayalım ki en kaliteli verilen köpek eğitimi evde verilen köpek eğitimidir!
Dilek Uzunyoloğlu

Köpek eğitimi konusunda Köpeklere fısıldayan adam Cesar Milan‘ın anlatımı ile bir çok videoyu sizlerle paylaşıyoruz. İncelemenizi tavsiye ederim.

Bu İçeriği Oylamak İstermisiniz?

Yazar Vet.Hek.Ender ER

Pet Günlüğü yöneticisi, Tecrübesine güvenebileceğiniz kedi-köpek Klinisyeni, Sosyal, aktif, pozitif, çözüm üretici, girişimci, yenilikçi, teknolojik. Vet.Hek. Ender ER'i Facebook'ta takip etmeyi unutmayın - Facebook

8 Toplam Yorum

Leave a Reply

     Bir geri bildirim

     1. Pingback:

     Bir cevap yazın

     E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

     This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

     Köpek ve Kedilerde Güneş Çarpması

     Kedi ve Köpeklerde kızgınlık Nedir?

     Kedi ve Köpeklerde Kızgınlık nedir?