in

HAYDUT’TAN KELİMELER

Kedi Haydut’tan Kelimeler

Sizleri hayvan sevgisi dolu ve empatinin de uç noktalarında gezen Hikmet hanım ile tanıştırıyorum. Haydut isimli kedisi sayesinde tanışıyoruz onunla. Bazen hayduttan bazen hikmet hanımdan bir şeyler bulacaksınız. Değişik bir bakış açısından bakma imkanı, farklı bir Hayattan bir şeyler bulacaksınız. İşte tam ordan bakabilirseniz anlayacaksınız…. (Vet.Hek.EnderER)

tekir-bekir-kedi

Merhaba

Gün güzel başladı bugün. Hava serin hafif bir rüzgar esiyor. Kahvaltımı yaptım. Sonra balkona çıkıp temiz hava aldım. Balkonda kamkat ağacı çiçeklerini çoğaltmış, limonlar hala büyümeye çalışıyor. Küpe çiçeği hafif esen yelle dans ediyor. Su kabakları biraz daha büyümüşler. Kudret narlarına yenileri eklenmiş.. Akşamdan sabaha yeni meyveler oluşuyor üstünde. Aşk merdivenlerinin gölgeleri rüzgarla cilveleşiyor. Greyfurt dinlenmede tıpkı frenk üzümü ve yaban mersini gibi. Şu kaktüslerin sıcağı sevmeleri hep ilginç gelmiştir bana. Ben hep serinliği sevdim. Tamam güneşi de severim ama ara sıra yüzüme gölgeler değsin isterim. Serin ve gölgelerin olduğu bir yerde uzanıp yatmak gibisi var mı?

kedi-cicek-hikmet-akinci

Bugün biraz işim var. Temizlik yapmam lazım. Akşam ne yemek yiyeceğiz acaba? Hava ısınıyor. Bu sıcakta yoğurtlu bir şeyler fena olmaz hani. Bugün sevdiğim bir kız gelecek. Canım o benim. Onunla muhabbet etmek varlığını yanımda hissetmek bambaşka. Yemekten sonra o kahvesini içerken ben de onu seyredeceğim. Sonra da dinleneceğim. Uzanıp yatmak gibisi yok. HAYDUT’TAN SEVGİLERLE.

kedi-ve-aile-hikmet-akinci

Kısaca H

Kendimi tanıtmadan hayatımı anlatmaya başladım. Siz bana kısaca H diyin. Bu harf bazen HİKMET olur bazen HAYDUT. Bazen insan olurum bazen kedi. Kalem bu her H nin yüreğine tercüman olur şüphesiz.

TEKRAR GÖRÜŞMEK DİLEĞİMLE.. HİKMET AKINCI.

Bu İçeriği Oylamak İstermisiniz?

Yazar Hikmet Akıncı

1967 yılında iskenderun'da doğdu. Edebiyat ve resim sanatlarına çocukluk yıllarından itibaren merak duydu. 2000 yılında profesyonel resim çalışmalarına başladı. 2007-2008 yılları kapsamında Sakarya Adapostası yerel gazetesinde köşe yazarlığı ve sanat sayfası koordinatörlüğü yaptı. 2012 yılında SAÜ GSF resim bölümünden mezun oldu. 4 kişisel ve bir çok karma sergiye katılım gerçekleştirdi. 2010 yılında Kültür Bakanlığının düzenlediği bir afiş yarışmasında mansiyon kazandı. Halen yenikent halk eğitim merkezi bünyesinde, ücretli öğretmen olarak, seah korucuk hastanesi erkek psikiyatri ve amatem kliniklerinde sanat eğitmeni olarak kurs veren Hikmet Akıncı iki kız çocuğu ve kedi oğlu Haydut'un annesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hayvanlar için Herşey Hizmetinizde

ELA FRU FRU ELA (Kedi Dostu)