in

Petshop ve Hayvanseverler

petshop gerçeği

Sevgi Kurbanı Hayvanlar

Bu güne kadar genellikle sevgisizliğin kurbanı hayvanları konu edindik. Oysa sevginin de kurbanı olan hayvanlar var. Petshop ve hayvanseverler ile bir bağlantı var. Hayvan seviyorum diyenlerin büyük bir kısmı cins ve yavru hayvan peşinde koştuğu için ve bunları bakımevlerinden edinemedikleri için pet shoplara, üretim çiftliklerine rağbet etmekte. Böylece bu esir pazarlarının çarkları dönmekte. Siz cins seviyorsunuz, siz cins hayvan beslemek istiyorsunuz diye bu hayvanlar çiftleştirilmekte, yeterince süt emmeden anneden koparılmakta ve günlerce bir vitrinde sergilenmekteler.

ücretsiz köpek satışı

Sorunu Tespit Edemiyoruz

Herkesin kendi tercihi diye cins hayvan besleme tercihini savunan hayvanseverlerin sayısının hiç de az olmadığını, yazdığım benzer içerikli yazılara hayvanseverlerden gelen tepkilerden anlamaktayım. Sonuçta o hayvana iyi bakıyor, sevenlerle değil sevgisizlerle uğraşın, hayvanseverleri birbirine düşürmek mi niyetiniz gibi pek çok tepki geliyor, gelsin de problem yok. Asıl problem hayvanseverlerin sorun tespit etmekteki yetersizliği.

Hayvansever Petshoplar

Cins Sever Hayvanseverler

Petshopları hoş gören memnun olan bir hayvansever bu güne kadar görmedim. Petshoplarda kedi köpek satışının yegane sebebi kim peki ? Hayvan düşmanları mı bu hayvanları satın alıyor da çark dönüyor? Evde köpek beslenmez diyen Ali dayı mı , ben çok titizim hayvan dokunamam diyen Ayşe Teyze mi , hayvanlardan çok korkuyorum diyen Sibel yenge mi ? Kim satın alıyor bu hayvanları ? Dolayısıyla kim sebep petshoplarda, üretim çiftliklerinde kedi köpek satılmasına? Petshoplarda kedi köpek satışı yasaklansın diyip yasal bazda bir mücadeleye girişirken cins sever hayvanseverlerle de mücadele edilmesi neden tuhaf geliyor sizlere ?

ücretsiz kedi satışı

İçi Boş Çoğunluk mu?

Bazı hayvanseverleri kaybetmek pahasına doğruları söylemenin nesi yanlış sizce ? İçinde bin bir çelişki barındıran büyük bir güruh olarak hayvan savunmak mı yoksa ne istediğini bilen net bir duruş sergileyen bir oluşum yaratmak mı bizi başarıya götürür? Cevap basit değil mi ? Hayvan hakkı mücadelesi hala televizyonlarda ‘‘sırtında kürk elinde bir fifi ile hayvan hakkı savunucusu’’ tiplemeleriyle ti’ye alınıyorsa, çelişkilerden arınmış bir oluşum için gerekirse fire vermeyi de göze almak zorundayız. Petshop ve Hayvanseverler arası bağlantı gibi bir çok bağlantıyı kurmalı çözüm üretmeliyiz. Mevcut kitlenin büyüklüğüne rağmen bizleri başarıya ulaştırmadığını görüyorsak içi boş bir çoğunluk olma çabasından da vazgeçmeliyiz.

Ahmet Ufuk IŞIK

Köpek satışı kedi satışı

Ahmet Ufuk IŞIK’ın sokak hayvanlarının sorunlarına çözüm önerisini mutlaka okuyun ona hak vereceksiniz. Okumak için buraya tıklayın.

Bu İçeriği Oylamak İstermisiniz?

Yazar Ahmet Ufuk IŞIK

23 Mart 1989 Zonguldak doğumlu, Sakarya Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Ufuk; bu güne kadar doğa ve hayvan hakları konusunda çeşitli STK'larla iş birliği içerisinde çalışmıştır. Sokak hayvanlarının yanı sıra, yaban hayvanları ile de ilgilenmekte; hasta, yaralı ya da yavru yaban hayvanlarının bakımını yapmakta ve sonrasında da doğaya dönmelerini sağlamaktadır.
Çeşitli dergilerde, bloglarda ve internet sitelerinde hayvan hakları üzerine yazdığı köşe yazıları bulunmaktadır.
Hayvanlara olan ilgisi nedeniyle ikinci üniversite olarak Laborant Veteriner Sağlık Bölümünü okumaya başlamıştır.

2 Toplam Yorum

Leave a Reply

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  çocuk oyunu köpek kedi

  Kedi Oyunu Köpek Oyunu Çocukların Oyunu

  Entropiyum ektropiyum

  Entropium Nedir? Ektropium Nedir?