in ,

Kitap Arkadaşlığı – Kedi Barınağı ve Küçük Dostları

Kedi Barınağı

Bugün sizlere için hazırladığımız makalemizde yurtdışında faaliyet gösteren Animal Rescue League (hayvan kurtarma derneği) tarafından düzenlenen kedi barınağı – kitap arkadaşlığı etkinliği hakkında kısa bir bilgi sunacağız. Bu yazımızdaki hedefimiz, bu tür etkinliklerin ülkemizde de düzenlenmesi ve çocuklarımıza örnek teşkil etmesi.

Bu etkinliğin asıl hedefi ilk olarak çocuklara kitap okuma alışkanlığının aşılanması ve aynı zamanda da barınaktaki hayvanlar için bir farkındalık oluşturmak. Kitap arkadaşlığı etkinliği, çocukların kedi odaları ve kedi evlerinde küçük dostlarına 30 ila 60 dakika arasında kitap okuyarak onlarla kaliteli zaman geçirmelerini hedeflemektedir. Çocukların en sevdikleri etkinliklerin başında gelen hayvan sevgisi kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek için bence harika bir örnek teşkil etmekte.

2013 yılından bugüne kadar birçok otistik çocuğunda gelişimine katkı sağlayan bu etkinlik sayesinde yüzlerce çocuk hem kitap alışkanlığı ediniyor hemde küçük dostlarının daha iyi zaman geçirebilmeleri için onlara yardımcı oluyor. Etkinliğin kurucuları, Amerika’da yüzlerce çocuğun kitap okuma alışkanlığına katkı sağlayan bu etkinliğin tüm dünya çocukları için örnek teşkil etmesini istiyorlar. Bizlerde Pet Günlüğü olarak bu etkinliği ve benzeri etkinlikleri siz değerli hayvan dostları ile paylaşarak benzer farkındalıklar yaratmayı hedefliyoruz. Sosyal medya profillerinizde yazımızı paylaşarak bu tür etkinlerin yayılmasına ve çoğalmasına katkıda bulunabilirsiniz.

kedi-etkinlik_01

kedi-etkinlik_02

kedi-etkinlik_09

kedi-etkinlik_03

kedi-etkinlik_10

kedi-etkinlik_04

kedi-etkinlik_05

kedi-etkinlik_06

kedi-etkinlik_07

kedi-etkinlik_08

Bir önceki makalemizde Kedi ve Köpeklerde Kızan ve Üreme dönemi hakkında bilgi paylaştık. Daha fazla benzer makale için haber besleme kaynağımıza abone olmayı unutmayın.

Bu İçeriği Oylamak İstermisiniz?

Yazar Kalista

Kalista, Pet Günlüğü için makaleler paylaşan 3 aylık bir Cane Corso yavrusu. Kalista'yı Facebook'ta ve Twitter'da takip etmeyi unutmayın.

Bir geri bildirim

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kedi ve Köpeklerde kızgınlık Nedir?

Kedi ve Köpeklerde Kızgınlık nedir?

2000 Yıllık Kedi Patisi

2000 Yıllık Bir Geçmişe Sahip Olan Kedi Patisi Kalıntısı